top of page
Projekts
"VIDES JAUNUMI"

Projekta mērķis ir piedāvāt Latvijas sabiedrībai pētniecisku un izglītojošu saturu par vides aizsardzībai svarīgiem šā brīža jautājumiem.

Projektu atbalsta Latvijas Vides aizsardzības fonds.

5. Fibrobetona lieces stipribas parbaude

09/14

Atkritumu daudzums pasaulē pieaug ļoti dažādās jomās – gan ikdienas patēriņš un sadzīves atkritumu kalni liek domāt, ka ar mūsu paradumiem kaut kas ir jāmaina, gan arī ražošanas

nozares itin ātri apaug ar materiāliem un vielām, kurām apkārtējā vidē nebūtu jānonāk. Ko ar to visu darīt? Zinātnē tam ir rasts risinājums un vides jaunumiem šajā jomā turpmākajās

minūtēs pievēršas Sandra Kropa.

Plastic Bag in Ocean

10/22

No Azoru salām Atlantijas okeānā līdz Antigvai Karību jūrā. Tādus ceļu turpmākās 3 nedēļas okeānā mēros socioloģe Nita Jirgensone. Viņa ir viena no 300 sievietēm, kas piedalās īpašā

ekspedīcijā, lai kopīgiem spēkiem rastu risinājumu arvien pieaugušajai plastmasas piesārņojuma problēmai. Par plastmasu un jo īpaši polietilēna maisiņiem, kas to veido un ekspedīciju, kas sāksies šo svētdien, interesējās Sandra Kropa.

Environment Activists Protest

12/17

Pirms četriem gadiem Parīzē tika panākta vēsturiska vienošanās – 195 valstis apņēmās saimniekot tā, lai samazinātu izmešu daudzumu un nepaaugstinātu globālo temperatūru par 2 grādiem pēc Celsija. Kopš Parīzes nolīguma stāšanās spēkā pagājis jau kāds laiks, bet kā Latvijai veicas ar mērķu sasniegšanu?

Lai sasniegtu klimata mērķus Latvija līdzās citām valstīm izvirzījusi ambiciozus attīstības plānus – 2050.gadā kļūt par klimata neitrālu valstu jeb citiem vārdiem sakot – saimniekot tā, lai neradītu siltumnīcefektu radošās gāzes. Tas iespējams radot tehnoloģijas, kas nerada emisijas vai jau esošās līdzsvarot ar oglekli piesaistošām aktivitātēm.

Making Wine

09/24

Septembra beigas ir laiks, kad tepat Latvijā ne tikai novāc vīnogu ražu, bet arī pārvērš vīnogas vīnā. Turklāt tas notiek īpaši aizsargājamā dabas teritorijā. Lai saprastu ko tad īsti var un nevar darīt šādās teritorijās un kāpēc dabas aizsardzība nav šķērslis uzņēmējdarbībai, pie pašmāju vīndara ciemos devās Sandra Kropa.

Garbage Dumpster

11/05

Par to, ka atkritumi jāmazina vai jāpārvērš jaunos produktos, tiek runāts daudz. Bet ko tas prasa uzņēmumiem un ko nozīmē patērētājiem? Lai jaunizveidotie produkti būtu ekonomiski izdevīgi, ekoloģiski tīri un patērētājam pieejami, neiztikt bez zinātnieku iesaistes izejvielu meklēšanā. Kādas izejvielas un atkritumus rada finiera rūpniecībā tik plaši pielietotais bērzs, un kā tas kļuvis par lielisku piemēru aprites ekonomikai?

Harvesting Crop Field

12/25

Lauksaimniecība ir nozare, kas nereti tiek piesaukta kā viena no sarežģītākajām, kurā samazināt siltumnīcefekta radošo gāzu emisijas. Taču ir risinājumi, kas tieši šajā jomā ļauj pietuvoties oglekļa mazietilpīgas attīstības ieviešanai reālajā saimniekošanā. Turklāt padarot tos nevis par ierobežojumiem, bet gan iespējām. Arī Latvijā radītas idejas un iekārtas palīdz samazināt izmešus un piedāvāt pasaules tirgum jaunus risinājums.

Girl Lying in Grass

10/08

Parkveida pļavas ir viena tām no dzīvotnēm, kas labā stāvoklī Latvijā ir retums. Šādas pļavas ir daudzveidīgākā ekosistēma, kas atrodamas Latvijā. Tās apliecina bioloģiskās daudzveidības daudzslāņainību. Pareizi saimniekojot, šādas pļavas ir iespējams atjaunot.

Driving in Snow

11/26

Vai šogad būs daudz sniega vai drīzāk mūs sagaida nemitīgi snigšanas un kušanas brīži? Izrādās, šis jautājums nav aktuāls tikai ziemas mīļotājiem vai nīdējiem. Tas ir būtisks arī tiem, kuri palīdz meklēt veidus, kā labāk pielāgoties klimata pārmaiņām. Ko tās nes Latvijas ainavai un pilsētvidei? Un kā klimata pārmaiņas ietekmē to, no kā būvēsim mājas? To centās noskaidrot Latvijas Radio.

bottom of page